[x] Zamknij

Uczeń z Chwaszczyna wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski

2018-08-11

Szymon Freiberg, uczeń szkoły podstawowej w Chwaszczynie, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w turnieju mini siatkówki.

Drużyna KaEmKa Starogard Gdański/Wilki Chwaszczyno powstała poprzez dobrą współpracę klubu działającego w Chwaszczynie z klubem ze Starogardu Gdańskiego. Szymon Freiberg wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski wraz z Tymonem Niedzielą, Filipem Szlachcikowskim i Kamilem Celerem. Trenerem zespołu jest Tomasz Lamek.

W 24.ogólnopolskim Finale Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport 2018 udział wzięły 192 zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. W tegorocznej edycji finału turnieju w Zabrzu zagrało łącznie 795 młodych sportowców. W tegorocznej edycji pobity został rekord ilości uczestników – do turnieju przystąpiło 44 167 młodych sportowców w wieku 10 – 13 lat. Rozgrywki trwały cały rok.

Komunikat końcowy XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport Zabrze 2018