zapamiętaj mnie

Szukaj

Mistrzostwa Świata w Karate WKF za nami

2017-11-03

Nasi kadrowicze Sara Elwart, Adam Piotrkowski oraz Filip Wendt wrócili z Mistrzostw Świata Karate WKF (Karate Olimpijskiego).

W dniach od 26 do 29 października odbyły się MŚ na Teneryfie, w których wzięło udział ponad 1600 karateków ze 107 reprezentacji z całego świata. W tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Adam wystartował w kategorii juniora młodszego do 70 kg, była to pierwsza tak wielka impreza dla naszego zawodnika. Nasz kadet pomimo świetnego występu uległ zawodnikowi z Indonezji. Sara Elwart wystartowała w swojej koronnej kategorii do 61 kg. Po dwóch walkach, w których wygrała 6:0 z reprezentantką Wybrzeża Kości Słoniowej oraz zremisowała 1:1 z Brazylijka, uległa nieznacznie Francuzce 2:0. Sara dostała się do repasaży, ale tam po świetnej walce do końca przegrała jednym punktem 4:5 kończąc turniej na 9 miejscu. Filip Wendt natomiast walczył w kategorii młodzieżowca do 84 kg. Filip już w pierwszej walce spotkał się z brązowym medalistą mistrzostw Ameryki i przegrał 5:2.

Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu oraz Gminie Żukowo za wsparcie finansowe wyjazdu!

Gratulacje dla brązowego medalisty Krzysztofa Szewczyka z Klubu Karate Olimp. Tak świetne wyniki naszej reprezentacji świadczą tylko o wzroście poziomu karate w Polsce. Tokyo 2020 coraz bliżej !!

Na zdjęciach nasi zawodnicy na zgrupowaniu kadry narodowej w Spale oraz na MŚ na Teneryfie.