zapamiętaj mnie

Szukaj

Podsumowanie weekendowych zmagań na ostatnim turnieju w sezonie

2017-06-12

3-4 czerwca Żukowo gościło karateków z Polski oraz Europy (Rosja oraz Czechy). KS Gokken został organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy A, gdzie zjechały się klubu z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

105 zawodników z 14 klubów, walczyło o klasę Mistrzowską, dzięki czemu dzieci mogą ubiegać się o stypendia sportowe. Zawody te są zakwalifikowane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo i nadzorowane jest przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to najważniejsza impreza dla młodzików z całej Północnej Polski.

Nasz klub uplasował się na 3 miejscu zdobywając 2 złota, 1 srebro oraz 2 brązy (wyniki oraz klasyfikacja ---> kliknij TUTAJ).

Oprócz tego odbył się doroczny turniej Gokken Cup Żukowo - turniej rankingowy Pomorskiej Ligi Karate. Zgłoszonych zostało 350 zawodników z 17 klubów z Polski, Rosji oraz Czech. Turniej został podzielony na dwa dni, od kategorii młodzika (12-13 lat) w sobotę oraz poniżej 11 lat w niedzielę. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania wygrywając klasyfikacje generalną zdobywając aż 33 złote medale, 45 srebrnych oraz 68 brązowych.

Dziękujemy bardzo za pomoc w dofinansowaniu turnieju przez Gminę Żukowo. Dziękujemy naszym zawodnikom oraz ich rodzicom za pomoc. Bez was nie dalibyśmy rady.

Wyniki Gokken Cup Żukowo (kliknij TUTAJ).