zapamiętaj mnie

Szukaj

Lektorzy z Chwaszczyna piątą drużyną Polski w piłce halowej LSO

2017-05-05

155 drużyn wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski LSO w piłce halowej, które odbyły się w dniach 1 i 2 maja w Częstochowie. Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w Polsce ubiegały się również dwie drużyny z Chwaszczyna.

Mistrzostwa rozpoczęły się 1 maja Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Wojciecha pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Wieczorem uczestnicy mistrzostw wzięli udział w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.

Przez dwa dni 1877 zawodników walczyło na 12 halach sportowych, aby wyłonić najlepsze drużyny w Polsce w trzech kategoriach wiekowych. Tytuł najlepszej drużyny w kategorii:

• ministrant – zdobyła parafia Narodzenia NMP w Tymbarku (diecezja tarnowska)
  • lektor młodszy – zdobyła parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach (diecezja pelplińska)
  • lektor starszy – zdobyła parafia Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (diecezja radomska)

Wysokie 5 miejsce zajęła w kategorii "lektor starszy" drużyna lektorów z Chwaszczyna reprezentująca parafię pw. św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Trochę mniej szczęścia miała druga chwaszczyńska drużyna składająca się z ministrantów, która w kategorii "ministrant" zajęła 17 miejsce.

W kategorii "lektor starszy" startowały łącznie 52 drużyny, natomiast w kategorii "ministrant" 49 drużyny.

Gratulujemy ministrantom i lektorom, którzy dzielnie walczyli podczas mistrzostw i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

O wywalczonym awansie umożliwiającym udział w XII Mistrzostwach Polski LSO w piłce halowej pisaliśmy w artykule 'Ministranci z Chwaszczyna jadą na Mistrzostwa Polski w...Halowej Piłce Nożnej!'.